(0) 0.00 PLN

WARTOŚĆ: 0.00 PLN
(0) 0.00 PLN

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

SZKOLENIA

Podnieś swoje kwalifikacje
ZOBACZ WSZYSTKIE

PROGRAM PARTNERSKI

Indywidualne warunki handlowe

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy specjalny Program Partnerski. Jest to rozbudowana platforma zakupowa umożlwiająca dostęp do szerokiej oferty produktowej, innowacyjnych narzędzi handlowych oraz organizowanych przez nas promocji i szkoleń.

WIĘCEJ

Kamery termowizyjne i ich zastosowanie

Kamery termowizyjne z racji swojej charakterystyki pracy oraz funkcjonalności doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wśród szerokiej gamy branż i sektorów gospodarczych. Wbrew pozorom nie znajdziemy ich wyłącznie na wyposażeniu służb mundurowych i ratowniczych. Zatem, co mogą zaoferować kamery termowizyjne?

Jak działają kamery termowizyjne?

Termowizja wykorzystuje promieniowanie znajdujące się poniżej zakresu widzialnego o długości fali oscylującej od 0,9 do 15 mikrometrów. Zasada działania kamer termowizyjnych polega na odbiorze promieni emitowanych przez obiekty znajdujące się w polu widzenia kamery. Wszystkie obiekty, których temperatura wynosi powyżej zera bezwzględnego, emitują promieniowanie cieplne. Im obiekt posiada wyższą temperaturę, tym kamera jest w stanie precyzyjniej go zarejestrować. Kamery termowizyjne rejestrują obrazy w spektrum widzialnym dzięki wykrywaniu różnic temperaturowych między obiektem, a jego otoczeniem. Co więcej, termowizja umożliwia rejestrację szerokiego spektrum temperaturowego bez konieczności stosowania zewnętrznego oświetlenia.

DS-2TD2166

Kamera termowizyjna Hikvision DS-2TD2166-x
Najpopularniejsza kamera o szerokim wyborze obiektywów, dostępna w dwóch rozdzielczościach obrazu i zakresach temperatur

Zalety kamer termowizyjnych

Wśród zalet kamer termowizyjnych wykorzystywanych w systemach telewizji dozorowej możemy wymienić brak konieczności stosowania zewnętrznego źródła oświetlenia (tak jak w przypadku kamer wykorzystujących podczerwień). Obraz rejestrowany przez kamery termowizyjne jest wynikiem wyłącznie odbierania promieniowania emitowanego przez obiekty. Kamery termowizyjne są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na zmieniającą się przejrzystość powietrza, dzięki czemu obserwacja może być prowadzona m.in. we mgle, podczas dużego zadymienia, czy w czasie intensywnych opadów. Dzięki temu kamery termowizyjne są najrozsądniejszym rozwiązaniem, które pozwala stworzyć skuteczniejsze systemy monitoringu działające nieprzerwanie przez całą dobę.

Kolejną zaletą jest brak możliwości oślepienia kamery termowizyjnej intensywnym światłem – kamery nie rejestrują białego światła emitowanego przez reflektory samochodów lub latarki, a źródła światła widoczne są w kamerach przede wszystkim przez emitowane wysokie temperatury.

Prezentacja kamery DS-2TD2166-15


Zastosowanie kamer termowizyjnych dla służb mundurowych

Straż Graniczna, Wojsko, Policja, Straż Pożarna, czy Służba Celna od wielu już lat korzystają z dobrodziejstw termowizji. W wojsku kamery termowizyjne wykorzystywane są m.in. w systemach wykrywania celów, systemach naprowadzania i śledzenia, czy w rozwiązaniach z zakresu inteligentnej broni.

Kamery termowizyjne z łatwością wykrywają nagrzane silniki samolotów, śmigłowców, czy pojazdów lądowych. Idealnie sprawdzają się do obserwacji otoczenia w zupełnej ciemności, we mgle, czy podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Kamery termowizyjne przydają się do wykrywania osób chcących nielegalnie przekroczyć granicę oraz monitorowania zorganizowanych grup przestępczych podczas obławy. Straż pożarna i policja również wykorzystuje termowizję – głównie do znajdowania osób podczas akcji poszukiwawczych, czy w trakcie pożaru. Dzięki możliwości zapisywania nagranych filmów, oferowanych przez niektóre kamery, mogą się one przydać także w celach edukacyjnych do przeanalizowania przebiegu akcji.

DS-2TD6135

Kamera termowizyjna Hikvision DS-2TD6135-x
Zaawansowana technologicznie kamera z podwójnym spektrum optycznym

Zastosowanie kamer termowizyjnych dla dużych zakładów przemysłowych

Zakłady przemysłowe wykorzystują kamery termowizyjne głównie podczas przeglądów mechanicznych. Termowizja dostarcza dokładnych danych związanych z przegrzanymi elementami konstrukcji, maszyn i urządzeń oraz świetnie sprawdza się do wykrywania wszelkich temperaturowych anomalii przy przeprowadzanych przeglądach technicznych.

W energetyce kamery termowizyjne służą do weryfikacji prawidłowej pracy transformatorów oraz linii kablowych niskiego i wysokiego napięcia. Wzrost temperatury kabli świadczy o zwiększeniu oporu, co zaburza znamionową pracę sieci elektroenergetycznych.

Zakłady produkcyjne wykorzystują kompaktowe kamery przemysłowe także do weryfikacji wad rurociągów oraz izolacji w technice hydraulicznej i grzewczej. Termowizja umożliwia szybką weryfikację prawidłowości pracy skraplaczy, żeberek, izolacji ogniotrwałej, czy palenisk.

Zastosowanie kamer termowizyjnych dla leśnictw

Kamery termowizyjne umożliwiają o wiele szybsze wykrywanie źródeł ognia i wykorzystywane są przez leśnictwa w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Co więcej, kamery termowizyjne montowane w lesie umożliwiają dokładne monitorowanie lasów – zarówno w aspekcie nadzorowania zwierzyny, jak i do prowadzenia ochrony obwodowej zabezpieczającej m.in. przed kradzieżami sprzętu leśniczego lub przed nielegalną wycinką drzew.

Kamery termowizyjne mają o wiele więcej zastosowań

Powyższy tekst opisuje wyłącznie niewielki wycinek sektorów, w których każdego dnia wykorzystywane są kamery termowizyjne. Dobrodziejstwa termowizji doceniane są również m.in. w: gazownictwie, budownictwie, przy deratyzacji, w weterynarii, lotnictwie, czy transporcie.


ADRES
ALARMYHURT.PL
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
 
^
Aby zapewnić Państwu najlepszą formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.